Plan zajęć Fitness Facebook - Rehaesstetica
 

Sauny

Sauna  to pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność, gdzie spędza się od kilku do nawet kilkunastu minut. Przebywanie w saunie oczyszcza skórę, poprawia odporność organizmu na choroby oraz wspomaga krążenie.

Dostępne sauny:

  1. Sucha
  2. Infrared
  3. Parowa

 

SAUNA SUCHA

Charakteryzuje się niską wilgotnością i wysoką temperaturą. Kąpiel w saunie polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Temperatura w saunie wynosi 110C. Zabieg można wykonać w 2-3 następujących po sobie cyklach. Czas pojedynczego pobytu w gorącym pomieszczeniu sauny trwa 10-15 minut, a czas fazy ochładzania 10-15minut. Do sauny wchodzimy bez obuwia oraz zabieramy ze sobą ręcznik rozkładając go na siedzisku. W saunie przebywa się w pozycji siedzącej lub leżącej. Zaraz po wyjściu z sauny ochładzamy organizm pod zimnym prysznicem. Po schłodzeniu ciała należy dokładnie wytrzeć się i poleżeć kilka minut. Pobyt w saunie kończy się chłodną kąpielą bez stosowania mydła. W przypadku wystąpienia złego samopoczucia należy bezwzględnie przerwać zabieg.

SAUNA INFRARED

Powoduje głębokie przegrzanie tkanek, szczególnie zalecana w procesie odchudzania. Kąpiel w saunie polega na przegrzaniu i ochładzaniu całego ciała. Temperatura w saunie wynosi 50C. Proces nagrzewania ciała trwa 30 minut, lecz czas pobytu w saunie jest bardzo indywidualny i może być krótszy. Do sauny wchodzimy bez obuwia oraz zabieramy ze sobą ręcznik rozkładając go na siedzisku. W saunie przebywa się w pozycji siedzącej lub leżącej. Można zabrać ze sobą wodę. Po wyjściu z sauny ochładzamy organizm pod prysznicem, dopiero po  20 minutach odpoczynku. Po schłodzeniu ciała należy dokładnie wytrzeć się. W przypadku wystąpienia złego samopoczucia należy bezwzględnie przerwać zabieg.

SAUMA PAROWA

Charakteryzuje się wysoką wilgotnością i niską temperaturą. Kąpiel w saunie polega na przegrzaniu i ochładzaniu całego ciała. Temperatura w saunie wynosi 50C. Zabieg można wykonać w 2-3 następujących po sobie cyklach. Czas pojedynczego pobytu w gorącym pomieszczeniu sauny trwa 10-15 minut, a czas fazy ochładzania 10-15minut. Do sauny wchodzimy bez obuwia oraz zabieramy ze sobą ręcznik rozkładając go na siedzisku. W saunie przebywa się w pozycji siedzącej lub leżącej. Można zabrać ze sobą wodę. Po schłodzeniu ciała należy dokładnie wytrzeć się. Pobyt w saunie kończy się chłodną kąpielą bez stosowania mydła. W przypadku wystąpienia złego samopoczucia należy bezwzględnie przerwać zabieg.

Rejestracja telefoniczna

Nasi konsultanci z przyjemnością pomogą Państwu w doborze odpowiedniego terminu oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty.

  • tel.  (32) 42 70 276
  • tel.  (32) 42 11 256
  • kom.  504 598 157


Nasi partnerzy