Plan zajęć Fitness Facebook - Rehaesstetica
 

Medycyna estetyczna

Trwała depilacja IPL

Depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, może być wykonywana praktycznie w każdej okolicy ciała (baczki, górna warga, policzki, broda, szyja, kark, ramiona, plecy, klatka piersiowa, pośladki, bikini, nogi). Najważniejsze jest to, że daje oczekiwane i zadowalające efekty. Jedynym warunkiem powodzenia fotoepilacji jest obecność ciemnego owłosienia. Im ciemniejszy włos, tym większa jest skuteczność zabiegu . Włosy siwe i rude ze względu na brak barwnika -melaniny. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem depilacji laserowej skonsultować się z lekarzem.Lekarz podczas pierwszej wizyty określa rodzaj skóry jej stan, kolor, przeprowadza ogólne badania lekarskie, robi próbę laserową i sprawdza reakcje skóry a także jej podatność na ból. Konsultacja jest niezbędna do prawidłowego i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu.

Przeciwskazania:

 • ciąża
 • świeża opalenizana (słoneczna, jak i po solarium) - 3 tygodnie
 • depilacja (przystać stosować 4-6 tygodni przed zabiegem)
 • infekcje skórne i skaleczenia
 • opryszczka w pobliżu obszaru zabiegowego
 • skóra po pilingach lekarskich
 • bielactwo
 • łuszczyca

Botox

Botox jest preparatem zawierającym w swoim składzie toksynę botulinową. Podany w przykurczony mięsień powoduje jego rozluźnienie. Dzieje się tak, ponieważ toxyna botulinowa blokuje przewodnictwo na styku nerw-mięsień , a to właśnie nerwy przesyłają impulsy do mięśnia aby się kurczył. Botox jest substancją , którą najczęściej stosujemy w celu pozbycia się zmarszczek mimicznych twarzy. Zmarszczki mimiczne powstają w najbardzej ruchliwych okolicach twarzy: wokół oka, wokół ust, na czole, pomiędzy brwiami.... Rozluźnienie mięśni daje efekt pogodniejszej twarzy. Zanikają lub spłycają się istniejące zmarszczki mimiczne. Działanie przeciwzmarszczkowe trwa około 6 miesięcy. Po tym czasie można terapię powtórzyć. Zabieg nie jest bolesny (można stosować znieczulenie).


Wypełnienie ust i zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.


Usuwanie rozszerzonych naczynek krwionośnych

Lasery z serii IPL umożliwiają wykonywanie progresywnych zabiegów, przeznaczonych do zamykania naczynek na twarzy. Są bezinwazyjne i nie wywołują podrażnień. Umożliwiają osiągnięcie długotrwałych rezultatów w leczeniu zmian naczyniowych. Wybiórcze działanie poprzez ogrzewanie i niszczenie popękanych naczyń krwionośnych pod powierzchnią skóry pozwala osiągnąć doskonałe efekty. Dzięki technologii IPL można usuwać skomplikowane i splecione sieci dużych naczyń oraz niewielkich kapilar z bardzo dużą dokładnością, eliminując niechciane naczynka i oszczędzając przyległe zdrowe żyły. Perfekcyjnie usuwa rumień okalający głębsze zmiany naczyniowe. Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 3 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.


Peelingi lekarskie

Peelingi to rodzaj złuszczania skóry z użyciem substancji chemicznych. Już w starożytności zauważono, że złuszczenie wierzchniej warstwy skóry ma działanie odmładzające. Obecnie najczęściej w celu wykonania peelingu stosujemy roztwory kwasów. Ponieważ po peelingu dochodzi do odnowy naskórka, a mechanizmy uruchamiane w procesie odnowy(czynnniki zapalne, interleukiny, hormony miejscowe ) inicjują syntezę kolagenu. Skóra staje się bardziej sprężysta, naskórek jest wyraźnie odnowiony, jaśniejszy, gładszy.

Dostępne rodzaje peelingów:

 1. Cosmelan
 2. Glikolowy
 3. TCA (trójchlorooctowy)
 4. Yellow Peel
 5. Migdałowy
 6. Golden Peel
 7. LHA Peel
 8. Pyruvic
 9. Jessner'a

Fotoodmładzanie

Jest jednym z najchętniej stosowanych zabiegów w medycynie estetycznej. Jest wykonywany z użyciem terapeutycznej lampy impulsowej. Lampa IPL jest urządzeniem emitującym fale elektromagnetyczne w zakresie widma fal widzialnych.Stosując odpowiednie filtry, można modyfikować zakres długości wysyłanych fal. Podczas zabiegu fotoodmładzania chromoforem, czyli tarczą docelową jest zawarta w skórze melanina,(przebarwienia, plamy, piegi) oraz hemoglobina zawarta w drobnych, rozszerzonych naczynkach krwionośnych. Zabieg polega na wybiórczej fotodermolizie (czyli zniszczeniu światłem) patologicznych zmian, które różnią się kolorem od zdrowej skóry. Skóra zdrowa pozostaje nietknięta.

Efekty fotoodmładzania:

 1. wyrównanie kolorytu skóry
 2. zamykanie siateczki rozszerzonych naczynek krwionośnych
 3. usuwanie plam,przebarwień,piegów
 4. indukcja syntezy kolagenu
 5. wzrost napięcia skóry
 6. delikatne złuszczenie warstwy rogowej naskórka

 

Rejestracja telefoniczna

Nasi konsultanci z przyjemnością pomogą Państwu w doborze odpowiedniego terminu oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty.

 • tel.  (32) 42 70 276
 • tel.  (32) 42 11 256
 • kom.  504 598 157


Nasi partnerzy